Vrijwilligersavond 2019

Veel aanmeldingen voor de vrijwilligersavond op vrijdag 7 juni in de tuin van de pastorie; er waren meer aanwezigen dan stoelen.†Enkele mensen moesten dan ook genoegen nemen met een plekje aan een van de hangtafels. Het afscheid van pastoor Barberien zal mede debet zijn geweest aan het grote aantal bezoekers.†Hij†heette de gasten persoonlijk welkom bij de ingang van de tent.†

De vrijwilligers van de avond sloofden zich intussen uit om het iedereen met†eten en drinken naar de zin te maken. De gang naar de uitgestalde barbecuewaren was strak geregisseerd: tafel voor tafel mocht men zich daar melden.†

Na het tweede bezoek aan het buffet†vond de uitreiking van de vrijwilligersprijs 2019 plaats. Daarna was er ruimte voor†de parochianen die pastoor Barberien nog graag ten afscheid†de hand†wilden drukken. Ook zij waren getuige van het afscheidswoord van pastoor Barberien en het dankwoord van vice-
voorzitter Ad Vugs namens het parochiebestuur.†Van elk lid van bezoekgroep†Van Harte†mocht de pastoor een attentie in de vorm van een bloem in†ontvangst nemen.†Met fraaie vuurwerkpijlen werd hij vervolgens 'uitgeschoten'.

Een passend slot van een mooie bijeenkomst met een lach en een traan. Hartelijk dank aan de vele vrijwilligers die deze avond hebben georganiseerd en in goede banen geleid.†

Voor een fotoboek over deze vrijwillgersavond 2019 kijk hier.

Afscheidswoord pastoor Barberien

"Herinnering, tweesnijdend zwaard van vreugde en verdriet", een citaat uit ťťn van de preken van pastoor Barberien, in het zomernummer van de NorbertusBode al aangehaald.

Ook het afscheid van zijn parochie is voor hem een tweesnijdend zwaard: verdriet om het vertrek, gepaard aan vreugde om de genoten vriendschap en voldoening om wat is bereikt. De pastoor getuigt ervan in zijn afscheidswoord.

Afscheidswoord pastoor Barberien

Dank-/afscheidswoord Ad Vugs voor pastoor Barberien

Als vicevoorzitter van het parochiebestuur is Ad Vugs al sinds 2013 de rechterhand van Steven Barberien. Namens het bestuur richtte hij tijdens de vrijwilligersavond een dank- en afscheidswoord tot de pastoor.†

In zijn toespraak een lange lijst met 'wapenfeiten'...

Dank- en afscheidswoord Ad Vugs voor pastoor Barberien

Vrijwilliger 2019 (door Ad Tuijtelaars)

Pastoor Barberien heeft ook de vrijwilliger van 2019 bekendgemaakt. Alice Otte werd in de bloemetjes gezet. Zij kreeg de vrijwilligersschaal - van de hand van Louis de Groot - uitgereikt voor haar jarenlange inzet voor onze parochie.

Alice onderhoudt de website van de parochie. Alle kopij die wordt aangeleverd, gaat door haar redactionele hand.
Zij redigeert ook alle preken van Steven. Daarnaast zorgt ze ervoor dat onze website actueel blijft.


Als redactielid van de NorbertusBode schrijft ze niet alleen maar†bewaakt ze ook taalgebruik en spelling. Bovendien coŲrdineert ze vanaf 2018 de redactie bij het samenstellen en realiseren van onze parochiekrant.
Alice kreeg een verdiend applaus van de aanwezigen.

Chapeau voor het vele werk dat vaak achter de schermen wordt verzet.

Toespraak pastoor Barberien vrijwilliger 2019